Telefon

+420 608 640 130

E-mail

kissj@seznam.cz

Otevírací doba

Po domluvě

Jmenuje se podle svého stvořitele, přírodního léčitele, pana Rudolfa Breusse z Rakouska.
Breussova masáž se obvykle používá na závěr Dornovy terapie, jako příjemné zakončení a doladění. Můžeme ale využít jejích účinků i na začátku, potřebujeme-li uvolnit příliš napjaté svalstvo. Posunuté hrudní či bederní obratle mohou při ní být často bezbolestně uvedeny do správné polohy. Ošetřuje se při ní lehkými tahy přímo páteř a meridián močového měchýře, čímž působíme uvolnění energetických bloků a snižujeme napětí jak ve fyzické, tak v duševní úrovni.
Pro obě terapie je charakteristickým prostředkem třezalkový olej, který zahřátím během jemné masáže prostupuje až k meziobratlovým ploténkám a usnadňuje jejich regeneraci. Lze jej využít např. i při krevních výronech, ischiatu, spáleninách,… Jen pozor, zvyšuje fotosenzibilitu!
Breussova masáž je zároveň relaxací, kdy se můžete zaposlouchat do příjemné hudby a nechat se na chvilku třeba i přemoci spánkem. Dovolte svému organismu načerpat sílu a získat zpět ztracenou rovnováhu.

MOŽNÉ PRŮVODNÍ JEVY PO OŠETŘENÍ DORNOVOU METODOU:

  • průjem, zvracení
  • pocit nerovného stání
  • praskání v kloubech Vyhrocené emoce (deprese, apatie, euforie)
  • bolesti svalů
  • přechodné a krátkodobé zhoršení potíží
  • přechodný a krátkodobý vznik potíží nových
  • bolesti hlavy

BEZPROSTŘEDNĚ PO OŠETŘENÍ DORNOVOU METODOU:

  • 3 dny bez fyzické zátěže
  • zvýšit příjem tekutin
  • dbát ostatních doporučení terapeuta

Léčitelé, kteří používali manuálních technik – (masáže, „napravovači“ kostí, atd.) – věděli vždycky, že mnoho nemocí přímo souvisí se stavem páteře.

Mnoho z nás má už od dětství, či dokonce od narození, posunuté kosti. To se ukazuje na rozdílech mezi pravou a levou stranou, např. rozdílná délka dolních končetin, sanicích, zuby nemají dost místa nebo rostou přes sebe atd. Tato posunutí se vytvářela celá léta, kořeny nervů, které vystupují z páteře byly přiskřípnuty, svaly kolem reagují a stáhnou se, stabilizují tento stav a to vše vede k nejrůznějším onemocněním – příčiny se pak hledají jinde a „léčí“ se…

Každý z nás snad zná ten pocit znecitlivění či mravenčení v rukou nebo nohou, pocit slabosti ve svalech; příčinou je přiskřípnutý nerv. Tato porucha funkce nervu se může vyskytnout kdekoliv v těle, kde se posunuly kosti.

Nervy potřebují pro správné fungování bezvadný kostní aparát! Kostra či kostní stavba jsou denně zatěžovány, začátek můžeme hledat už v těle matky. A tam lze také najít příčiny různých poruch a nemocí. Proto má páteř a pozice kostí v tělo obrovský význam!

A většinou začíná všechno posunutím – vysunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou spodních končetin. Z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře. V těch případech, kdy orthopedie vůbec zjistí rozdíl v délce dolních končetin, řeší tuto situaci zvýšením podpatku, což má fatální následky, neboť tím se tento stav stabilizuje! Neřeší tedy příčinu; ta se projeví potom časem jako artróza v kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, je jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.

Ztráta stability celé páteře vede k zvýšení napětí svalů až do hlavy. Důsledek jsou nejenom bolesti, ale také různé nemoci, neboť nervy, které regulují lokální prokrvení, jsou přitlačeny a nemohou vykonávat svou funkci. Svaly se natáhnou a masážemi se mohou uvolnit jen částečně a krátkodobě.

Injekce, tablety a obstřiky také nepomohou, protože odstraňují jen symptomy, nikoliv příčinu – poruchy na páteři zůstávají.

Nervový systém ztratí díky porušenému přílivu informací kontrolu nad funkcemi orgánů, imunologickým reakcím – (alergie, revma) – a dělení buněk – (rakovina).

Mechanismy, které se jednou daly do pohybu, a ke kterým se pak přidávají další faktory jako životospráva, jedy v potravinách a životní prostředí, způsob života, vrozené předpoklady, duševní a fyzické konflikty atd., se vydávají svou cestou. Díky poruchám pánevní kosti – křížů – dochází k natažení sedacích svalů a přiskřípnutí isch. nervu. Jeho funkce se naruší a to způsobuje většinu nemocí dolní části těla. Je tedy životně důležité starat se o to, aby naše nohy „správně seděly!“